Kde bolo tam bolo

Autor: Denisa Kaľavská | 26.8.2012 o 1:15 | (upravené 26.8.2012 o 9:28) Karma článku: 8,33 | Prečítané:  386x

Kde bolo tam bolo... Áno, začnem práve touto vetou. Vetou, ktorá otvára brány do sveta rozprávok a ružových predstáv. Poznáme ju síce každý, no pre každého z nás má iné pokračovanie, pre každého z nás je „úvodnou frázou" odlišného životného príbehu.

 

Pochádzam z malého mesta, kde- ako to už býva „každý pozná každého". Prečo tie úvodzovky ?  No myslím, že toto bola jedna z tých otázok, ktoré sú označované ako zbytočné. Žijeme v dobe, kedy celkový vzhľad priamo úmerne zodpovedá nášmu charakteru. Lacné tričko? Úbohý chudák. Vysoké podpätky? Výstredná štetka. Štíhla postava? Škaredá anorektička. Okolo seba počujeme nespočetné množstvo pripomienok, nadávok a bizarných narážok. Moment. A od koho vlastne ? Od tých, ktorí sú rovnakí ako my? Sú ĽUDIA?

Od malička sa na nás postupne nalepujú čiastočky všetkého, čo sme prežili. Zanechávajú stopy. Tvoria našu prítomnosť, tvoria náš zovňajšok, no predovšetkým tvoria nás samotných. Práve preto sme tak rozdielny a originálny! Nuž áno, nedalo mi nezaobísť sa bez tohto „originálneho" klišé, ale vrátim sa späť k téme. Vieme si vôbec predstaviť 7 miliárd ľudí úplne rovnakých ako my? Hm, to by bolo nudy, čo ? Nebudeme predsa kritizovať sami seba. Dokážeme sa zaobísť bez všetkých tých klebiet a sťažností? Bez urážok a posmeškov? Bez kritiky založenej na výzore človeka, ktorého absolútne nepoznáme?

Myslím, že práve od úprimnej odpovede na tieto otázky závisí naša budúcnosť. Naše: „...a žili spolu šťastne, až kým nepomreli".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?